loader
logo logo

Pasiaste Przedszkola

OFERUJEMY

Zajęcia cotygodniowe (30-45 minut) na terenie przedszkola, pobliskim boisku sportowym lub sali gimnastycznej, które w głównym stopniu mają przyczynić się do rozwoju małych dzieci poprzez ciekawe i interesujące ćwiczenia oraz gry i zabawy ruchowe.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską Akademii Mistrzów Cracovia, doświadczoną w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Liczebność grupy dla jednego Trenera powinna liczyć od 10 do 16 dzieci. Ze względu na specyfikę zajęć, indywidualne podejście bardzo korzystnie wpływa na rozwój. Zajęcia są ukierunkowane na prawidłowy rozwój fizyczny.

Marzeniem bodaj każdego młodego chłopca jest gra w pierwszym zespole swojej ukochanej drużyny. Celem numer jeden naszej akademii jest umożliwienie adeptom piłki nożnej trenującym na co dzień na obiektach Cracovii spełnić to marzenie. Wszystko za sprawą opracowanego przez nas schematu pracy na treningach, który ma za zadanie wyszukać piłkarskie „perełki” i sprawić, by za parę lat zostały wprowadzone do pierwszej drużyny „Pasów”.

Szkolimy w myśl zasady: „dobra gra jest obowiązkiem, nie zwycięstwo!”, nadrzędnym celem jest bowiem przygotowanie indywidualne każdego wychowanka akademii. Wiodącą filozofią jest nacisk na wyszkolenie wychowanka w procesie nauczania techniki specjalnej, ćwiczeniach 1:1, koordynacji i techniki biegu oraz przygotowanie mentalne, które będzie przydatne w następnych etapach jego piłkarskiej przygody.

Jesteśmy częścią pasiastej rodziny, dlatego poprzez obozy integracyjne i sportowe z udziałem naszych podopiecznych pragniemy wspierać rozwijanie współpracy między nimi, czego efektem ma być bezbłędna komunikacja na boisku oraz przyjazne relacje poza nim. Oprócz rozwoju indywidualnego zawodników bardzo ważne jest również wspólne dążenie do celu i praca w zespole, która ma pozwolić sięgać po kolejne sukcesy.

KORZYŚCI Z ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone w salach Przedszkolnych dają wiele korzyści dla dzieci. Przede wszystkim pewność aklimatyzacji dzieci z miejscem które jest im znane i niekrępujące.

Stała opieka Nauczycieli i Opiekunów Przedszkola, którzy mogą na bieżąco śledzić i obserwować zajęcia uczestników zajęć oraz brać aktywny udział w ich prowadzeniu, przede wszystkim dzięki zajęciom zapewniamy:

- Wszechstronny rozwój sportowy
- Edukacje i naukę podstawowych dyscyplin sportowych
- Przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do współzawodnika

Dodatkowy sprzęt do ćwiczeń, który zapewnia Akademia Talent. Są to różnego rodzaju piłki, talerzyki, pachołki, kółka koordynacyjne, a także wiele innych przyrządów bezpiecznych do użytku dla dzieci. Poprzez specyfikę zajęć z użyciem dodatkowego sprzętu wpływamy korzystnie na wyobraźnie dzieci oraz ich zaangażowanie podczas zajęć.

ZAJĘCIA POKAZOWE

Zabawa ożywiająca - berek tunel

2 berków, czas 5 min. Częste zmiany berków. Berkowie gonią cały czas. Osoby złapane tworzą tunel, przez który muszą przejechać samochody aby uwolnić partnerów. Na początku sam bądź berkiem. Niech dzieci same angażują się w pracę.
Zabawa integracyjno-orientacyjna ,,Przywitanie‘’.

Dzieci rozproszone po Sali. Każde ma już w ręku piłkę. Dzieci biegają po Sali. Jeśli zobaczą w polu przywitania osobę czekającą podbiegają tam, kładką piłki na podłożu i się z nim witają. Następnie biorą piłki w ręce i biegną dalej. Staraj się na początku ustawić parę stałych osób aby była pewność że wszyscy ze sobą się witali.
Można później utrudnić z pierwszymi elementami prowadzenia.
Pierwsze kroki piłkarskie połączone z elementem zwinnościowo- koordynacyjnym. Piłki, grzybki, płotki, pachołki.

I etap : tunel czasoprzestrzenny. Rozpoczynamy prowadzenie przez tunel do końca, tak jak byśmy byli w tunelu czasoprzestrzennym.
II etap : podróż przez góry skaliste. Bieg z przeszkodami. Piłki łapiemy do rąk i rozpoczynamy od przebiegnięcia nad 3 płotkami i slalom pomiędzy pachołkami.
Ćwiczenia kształtujące celność i uderzenia siłę NN - ,,Strzelec wyborowy‘’

Ćwiczący ustawieni na ,,Strzelnicy‘’. Zadaniem każdego jest trafić swoją piłką jak największą liczbę pachołków. Zawodnicy zaczynają ruch do piłki na komendę trenera ,,PIF‘’ a dzieci podczas uderzenia odpowiadają głośnym ,,PAF‘’. Chwalimy wszystkie dzieci za celność i zaangażowanie. Nagradzamy najlepszego brawami.

PODSUMOWANIE

Zajęcia PASIASTE PRZEDSZKOLA są doskonałym dodatkiem do codziennych zajęć w Przedszkolu, które umożliwiają młodym uczestnikom rozwój fizyczny i poznawczym poprzez aktywność fizyczną, które dają wiele możliwości ekspresji ruchowej oraz pozwalają dzieciom wydobyć z nich niespożytą energię.

KONTAKT

ADRIAN PATER - Koordynator projektu „Pasiaste Przedszkola telefon: 696 205 994

KOSZTY

1. PIERWSZE ZAJĘCIA BEZPŁATNE
2. JEDNORAZOWE ZAJĘCIA - 15 ZŁ /OS
3. MIESIĘCZNY ABONAMENT (4 ZAJĘCIA) - 50 ZŁ

Wpłata abonamentu na numer konta:
66 1090 2053 0000 0001 3502 1183

Z dopiskiem „PASIASTE PRZEDSZKOLE [NAZWA PRZEDSZKOLA] — Imię i nazwisko - rocznik”.