loader
logo logo

O Akademii

115 lat działania Cracovii to historia nie tylko wielkich sukcesów, pucharów i Mistrzostw Polski. To także pokolenia ludzi wychowanych w wartościach fair play, z poszanowaniem dla przeciwnika i z najlepszymi cechami sportowca: pracowitości, ambicji i dyscypliny. Nawiązując do wspaniałej tradycji szkolenia młodzieży, „Pasy” zachęcają do udziału w projekcie Akademia Mistrzów Cracovia!

 

Cele akademii

Marzeniem bodaj każdego młodego chłopca jest gra w pierwszym zespole swojej ukochanej drużyny. Celem numer jeden naszej akademii jest umożliwienie adeptom piłki nożnej trenującym na co dzień na obiektach Cracovii spełnić to marzenie. Wszystko za sprawą opracowanego przez nas schematu pracy na treningach, który ma za zadanie wyszukać piłkarskie „perełki” i sprawić, by za parę lat zostały wprowadzone do pierwszej drużyny „Pasów”.

Szkolimy w myśl zasady: „dobra gra jest obowiązkiem, nie zwycięstwo!”, nadrzędnym celem jest bowiem przygotowanie indywidualne każdego wychowanka akademii. Wiodącą filozofią jest nacisk na wyszkolenie wychowanka w procesie nauczania techniki specjalnej, ćwiczeniach 1:1, koordynacji i techniki biegu oraz przygotowanie mentalne, które będzie przydatne w następnych etapach jego piłkarskiej przygody.

witamy_na_nowej_stronie

Podczas pracy szkoleniowej kładziemy akcent na kreatywność, inteligencję piłkarską i inwencję twórczą w rozwiązywaniu „boiskowych” sytuacji. Istnieje możliwość dodatkowego treningu doszkalającego technikę indywidualną pod opieką znanych i cenionych trenerów, byłych znakomitych piłkarzy. Zawodnicy biorą również udział w indywidualnych, dodatkowych treningach przygotowania fizycznego pod okiem profesjonalnie przygotowanych specjalistów ze szczególnym uwzględnieniem optymalizacji w nauczaniu i doskonaleniu techniki biegu młodych piłkarzy. Co więcej, oferujemy profesjonalny, odpowiednio dobrany do fazy rozwoju trening specjalistyczny dla bramkarzy najstarszych grup akademii prowadzony przez doświadczonych i uznanych w swojej branży szkoleniowców.

Jesteśmy częścią pasiastej rodziny, dlatego poprzez obozy integracyjne i sportowe z udziałem naszych podopiecznych pragniemy wspierać rozwijanie współpracy między nimi, czego efektem ma być bezbłędna komunikacja na boisku oraz przyjazne relacje poza nim. Oprócz rozwoju indywidualnego zawodników bardzo ważne jest również wspólne dążenie do celu i praca w zespole, która ma pozwolić sięgać po kolejne sukcesy.

Jednym z haseł przeświecających przedsięwzięciu jest również wychowanie przez sport. Wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika to tylko niektóre cele, które postawione zostały trenerom szkolącym zawodników. Poprzez nakreślony wcześniej wewnętrzny program szkoleniowy akademii oparty na najlepszych europejskich wzorcach, udział w różnych rozgrywkach ligowych, turniejach, organizowanie i finansowanie innych imprez sportowych, chcemy propagować wśród swoich podopiecznych zasadę „fair play” i przygotować naszych podopiecznych do dalszej drogi w ich piłkarskiej przygodzie.

druzyna

Nabory

Akademia Mistrzów Cracovia prowadzi nabory do grup młodzieżowych przez cały rok. Wystarczy przejść do zakładki „kontakt” i za pomocą formularza wyrazić chęć wzięcia udziału w projekcie. To, jak będzie wyglądała dalsza przygoda z piłką, zależy już tylko od Twojego dziecka!

Skauting

Skautingiem zajmują się trenerzy naszych drużyn młodzieżowych. Zawodnicy pozyskiwani są ze szkół, akademii i klubów sportowych.

Etapy szkolenia w grupach młodzieżowych

Akademia Mistrzów Cracovia ma na celu przygotowanie fundamentu pod wyszkolenie pełnowartościowego zawodnika na potrzeby pierwszego zespołu Cracovii. Jest to proces długofalowy, oparty na wypracowanym systemie szkolenia, którego wdrożeniem w codzienny proces szkoleniowy zajmują się wykwalifikowani trenerzy akademii. Jest on podzielony na cztery etapy:

  1. Piłkarskie przedszkole Cracovia KIDS – dzieci w wieku 3-7 lat
  2. Etap przygotowania wstępnego – zawodnicy w wieku 7-10 lat
  3. Etap przygotowania podstawowego – zawodnicy w wieku 11-12 lat
  4. Etap nauczania i doskonalenia nabytych umiejętności – zawodnicy w wieku 13-14 lat.