zdjęcie 8

Zakończył się Międzynarodowy Turniej „O Puchar Can-Pack”

W miniony weekend #NaLodowisku przy Siedleckiego 7 odbył się międzynarodowy turniej „O Puchar Can-Pack” z udziałem drużyn z roczników 2005 i 2006. Spory sukces odnotowali żacy Cracovii, którzy w młodszej kategorii wywalczyli drugie miejsce.

W turnieju oprócz Cracovii wzięły udział drużyny z Czech i Słowacji, a także ekipa JKH GKS-u Jastrzębie. Zawody przyniosły mnóstwo emocji, nie brakowało efektownych akcji, pięknych goli i ostrych spięć. Co najważniejsze jednak, młodzi zawodnicy walczyli w duchu fair-play i z szacunkiem dla rywala.

W roczniku 2005 zwycięzcą okazała się drużyna z Jastrzębia, która w finale pokonała Hockey Tigers z Czech 1:0. Dalsze lokaty zajęły HC Orłowa (Czechy) oraz Cracovia. W młodszej kategorii w finale zmierzyli się zawodnicy Pasów z rówieśnikami z czeskiego HC Żubr Przerów. Po zaciętym spotkaniu ostatecznie zwyciężyli goście zza naszej południowej granicy 2:1. Na trzecim miejscu zawody ukończyli gracze słowackiej HK 91 Senica, a tuż poza podium uplasowała się druga drużyna Hockey Tigers.

Dwudniowe zmagania okazały się również sukcesem zarówno organizacyjnym, jak i szkoleniowym. Zawodnicy mogli sprawdzić swe umiejętności na tle zagranicznych drużyn oraz poczuć smak profesjonalnie zorganizowanego turnieju, a trenerzy zebrali niezbędny materiał szkoleniowy. Zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością zaprocentują już w najbliższej przyszłości.