sssssssssssssssssssssssssssssssssss

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Małopolska 2019: Zwycięstwo z gospodarzami

Juniorzy młodsi po zaciętym meczu z UKH Unią Oświęcim zwyciężyli rywali 5:4 i zachowali szansę na awans do turnieju finałowego w Krynicy.

W drugim dniu turnieju podopieczni trenera Dominika Salamona zmierzyli się z UKH Unią Oświęcim. Obie ekipy w pierwszych spotkaniach musiały uznać wyższość rywali, a druga porażka powodowała znaczne komplikacje przy wyjściu z grupy. Losy spotkania toczyły się do ostatnich minut, kiedy to oświęcimianie zdobyli kontaktową bramkę. Ostatecznie udało się dowieźć zwycięstwo do końca, a na uznanie w naszej drużynie zasługują Sebastian Brynkus, który był czołowym zawodnikiem meczu i po raz drugi na turnieju skutecznie wykonał najazd, oraz Wiktor Stacherski – zdobywca dwóch goli.

W drugim spotkaniu TMH Polonia/RTH Zryw pokonała MOSM Tychy 4:0 i praktycznie zapewniła sobie awans. W ostatnim dniu zmagań zmierzymy się z drużyną TMH Polonii i jeśli przegramy, to tyszanie będą potrzebować dwóch goli do awansu. Jeśki jednak uda nam się zdobyć choćby punkt, oświęcimianie odpadną z turnieju. Do finału, który odbędzie się w dn. 1-3 marca w Krynicy awansują po dwie najlepsze drużyny z turniejów w Oświęcimiu i Nowym Targu.

 

MKS Cracovia Kraków – UKH Unia Oświęcim 5:4 (0:2, 2:0, 3:2)

0:1 Arkadiusz Guzik – Krystian Sosnowski, Remigiusz Hanusiak (00:39, 5/4)

0:2 Mateusz Filipowicz – Jakub Kurandy (19:25)

1:2 Wiktor Stacherski – Sebastian Brynkus, Kacper Zachradnik (23:54, 5/4)

2:2 Wiktor Stacherski – Daniel Ramsz, Sebastian Brynkus (33:38)

3:2 Kacper Zachradnik – Sebastian Brynkus, Rafał Porosło (43:56)

4:2 Sebastian Brynkus (46:02, rzut karny)

4:3 Mateusz Filipowicz – Dominik Lichota, Piotr Kot (47:20)

5:3 Jurij Szwecow – Wiktor Stacherski, Rafał Porosło (50:45, 5/4)

5:4 Jan Biernat – Filip Dworzak (56:32)
MKS Cracovia Kraków U18: Szczepanik – Porosło, Zych; Brynkus, Stacherski, Zachradnik – Szwecow(2), Jaracz(2); Mykutiuk, Ramsz, Skrzek – Dzięgiel, II Gorczyca, Bieniek, Tynka
Trener: Dominik Salamon

UKH Unia Oświęcim U18: Płonka – Lichota, Biernat(6); Guzik(4), Daniliszyn, Noworyta(2) – Kot(2), Kurandy; Filipowicz, Zabawski, Sosnowski(2) – Dworzak, Hornik; Hanusiak, Wytrykus, Jarnot – Rudek, Rabęda, Ptaszkin, Płachta, Wilk
Trener: Ireneusz Jarosz

Wyniki i tabele znajdziesz TUTAJ