O Akademii

Cracovia to nie tylko piłka nożna! Jesteśmy dwunastokrotnym mistrzem Polski w hokeju na lodzie, pierwszym reprezentantem kraju w Hokejowej Lidze Mistrzów, a w następnych latach zamierzamy sięgać po kolejne sukcesy! Kto wie, może już za niedługo złoto zdobędzie z „Pasami” wychowanek naszej akademii?

 

Cele akademii

W hokejowej akademii Cracovii stawiamy na szkolenie młodzieży od najmłodszych lat! W drużynach minihokeja po lodzie śmigają już kilkulatki, dla których zajęcia stanowią połączenie sportu i dobrej zabawy. W zakresie elementów szkoleniowych od samego początku kładziemy nacisk na jazdę na łyżwach, która jest cechą charakteryzującą każdego wysokiej klasy hokeistę. W starszych rocznikach szkolimy również technikę kija, prowadzenia krążka i podania oraz uczymy założeń taktycznych.   Nie każdy z naszych zawodników będzie chciał zostać zawodowym sportowcem, nie to jest jednak najważniejsze. Gra w hokeja zaprocentuje w przyszłym życiu wszystkich graczy, uczy bowiem koordynacji, samodzielnego myślenia, pracy zespołowej i podzielności uwagi. Podobnie jak inne dyscypliny hokej wpaja od najmłodszego wieku, jak ważny jest wzajemny szacunek, przestrzeganie zasad fair play, pomoc innym i pracowitość.  Oprócz treningów nasi zawodnicy mają również okazję, by sprawdzać się w starciu z rówieśnikami. Drużyny akademii Cracovii rywalizują w lidze małopolsko-podkarpackiej oraz na turniejach ogólnopolskich, a także międzynarodowych!

Hokejowa Akademia Cracovii

Etapy szkolenia

W naszej akademii szkolenie przebiega etapami, w zależności od wieku dziecka. Dzięki temu młodzi zawodnicy cały czas nabywają nowe umiejętności.

  1. Minihokej (dwie grupy) – dzieci w wieku 9 lat i młodsze
  2. Żak młodszy – zawodnicy w wieku 10 – 11 lat
  3. Żak starszy – zawodnicy w wieku 12 – 13 lat
  4. Młodzik – zawodnicy w wieku 14 – 15 lat.

Oznacza to, że w sezonie 2017/18 w grupach minihokeja występują dzieci z rocznika 2008 i młodsze, w żaku młodszym roczniki 2006 i 2007, w żaku starszym 2004 i 2005, natomiast w młodzikach 2002 i 2003.

Hokejowa Akademia Cracovii

Zajęcia

Zajęcia drużyn akademii odbywają się na obiekcie Comarch Cracovii przy ulicy Siedleckiego 7 w Krakowie. Treningi typowo hokejowe na lodzie trwają od połowy sierpnia do końca kwietnia. Od połowy maja do końca czerwca zawodnicy biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych, z kolei w lipcu organizowane są obozy hokejowe. W sezonie grupy minihokeja i żaka młodszego trenują 3 razy w tygodniu, a żaka starszego i młodzika 4 razy w tygodniu.

Drużyny prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową, w skład której wchodzą byli zawodnicy Cracovii – Sebastian Witowski (drużyny minihokeja), Daniel Laszkiewicz (drużyna żaka młodszego i minihokeja), Stanisław Urban (drużyna żaka starszego i minihokeja), Marcin Cieślak (drużyna młodzika i monihokeja). Co więcej, zajęcia minihokeja pomagają prowadzić gwiazdy pierwszej drużyny Comarch Cracovii, co daje najmłodszym wyjątkową szansę trenować pod okiem swoich idoli!

Hokejowa Akademia Cracovii

Nabory

Przez cały rok prowadzimy nabory do naszej akademii dla dzieci od 5 do 10 roku życia, czyli do grup minihokeja i żaka młodszego. Aby zapisać swoje dziecko, wystarczy przejść do zakładki „kontakt” i za pomocą formularza wyrazić chęć wzięcia udziału w projekcie. Czekamy na dzieci z rocznika 2007 i młodsze, które chcą spróbować swoich sił w pięknym sporcie, którym jest hokej!

Uwaga: Nie trzeba od razu zapisywać się, by spróbować czy hokej na lodzie, to coś dla nas. Przewidujemy dwutygodniowy okres próbny, po którym nasze pociechy mogą same zadecydować, czy złapały hokejowego bakcyla i czy chcą brać udział w kolejnych zajęciach.

Hokejowa Akademia Cracovii