SONY DSC

Wygrywamy Mistrzostwa Europy!

Jesteśmy po dwu dniowym turnieju BĄDŹ NASTĘPNY .
Mimo ze nasi chłopcy nie trenują na hali pokazali się z bardzo dobrej strony a nie pokazali tego co jeszcze umieją .
Ale zacznijmy od początku – wczoraj w fazie grupowej wygraliśmy z Stal Brzeg 12:2 oraz walkowerem z AP 21 .
W meczu o pierwsze miejsce przegrywamy 0:1 z Sandecją (zajęła 8 miejsce w turnieju ) mimo naszej całkowitej dominacji na boisku .
Dziś musieliśmy się zadowolić walką o wygranie Mistrzostw Europy (lokaty 9-16 na 32 zespoły)
W pierwszym meczu z Hutnikiem Kraków nasi zawodnicy w początkowej fazie nie mogli się odnaleźć.
W pierwszym meczu z Hutnikiem Kraków nasi zawodnicy w początkowej fazie przegrywali już 0:2.
Od tego momentu nasi zawodnicy pokazali wielki charakter , i w pierwszej połowie doprowadzili do stanu 2:2 .
W drugiej połowie dalej walczyliśmy o wygraną – przełomowym momentem była akcja Maksa Paproch i Bartka Wyszyńskiego , wspaniałe podanie otrzymał Bartek od Maksa a ten uwolnił się z pod opieki obrońcy który tuż przed polem karnym musiał faulować . Rzut wolny wykonuje Emil Plesiński który podaje do Maksa a ten odgrywa Emilowi który pakuje piłkę do bramki i mamy 3:2 !Później padały jeszcze bramki dla jednych i drugich ale to Hutnik gonił wynik – ostatecznie wygrywamy 5:4 .
W drugim meczu z Dunajcem Nowy Sącz to popis naszych chłopców – Bzdyla,Lipińskiego , Łobody Tabisza , Paprocha , Plezia , Koguta – mądra gra tych chłopców szybko pokazała kto ma mecz pod kontrolą – objęte prowadzenie 3:0 i spokojna gra , Łatwo nie było ale w bramce nasz bramkarz Kuba Fraś popisał się kilkoma wspaniałymi paradami !Ostatecznie wygrywamy mecz półfinałowy 3:1 .
Zostaje nam finał z drużyną która trenuje cały rok na hali drużyna futsalu Rekord Bielsko Biała .
Finał który długo zapadnie w pamięci – było wszystko piękne akcje – bramka za bramkę kary dwu minutowe dla obu zespołów .
Najpierw karę otrzymał zawodnik z Bielska Białej – długo nie był na ławce bo nasi zawodnicy szybko wykorzystali przewagę jednego zawodnika Pod koniec meczu w 11 minucie drugiej połowy nasz zawodnik otrzymał karę dwóch minut i było wiadomo ze do końca meczu gramy o jednego zawodnika przy wyniku 5:4 dla nas .
Zawodnicy którzy grali w tym momencie zagrali bardzo mądrze -w obronie i mądrze w ataku .
Udało się przetrwać ten okres i gdy sędzia zakończył wybuchła euforia na boisku – wygraliśmy Mistrzostwa Europy .
Warto nadmienić wspaniały doping w finale dla naszego zespołu przez zespół Dunajca – dziękujemy bardzo !
Ostatecznie 9 miejsce ( 5 wygranych meczy , jedna porażka ) super brawo! Pamiętać należy ze nasi chłopcy nie trenują na hali – mimo to pokazali się świetnie !
Gratulujemy trenerze – rodzi się świetna drużyna !