Cracovia-Górnik 5-0 (20.01.18)

Świetny sparing z Górnikiem Wieliczka!

Doskonale zaprezentowała się drużyna rocznika 2004 w meczu towarzyskim z Górnikiem Wieliczka, rozegranym w późne sobotnie popołudnie, 20 stycznia na boisku przy ul. Wielickiej 101. Rywal, z którym nasza drużyna ledwo wymęczyła zwycięstwo w meczu ligowym, tym razem był tylko tłem dla znakomicie grających tego dnia Pasów. Drużynie wychodziło niemal wszystko od ataku pozycyjnego do błyskawicznych kontr w ofensywie oraz od skutecznego zespołowego rozbijania ataków przeciwnika do w większości zwycięskich pojedynków 1×1 w defensywie.

Cracovia zagrała bardzo mądrze, a przy tym dynamicznie, agresywnie i zdecydowanie, pokazując kombinacyjną i precyzyjną grę. Budowanie akcji od własnej linii defensywnej funkcjonowało bardzo dobrze, podobnie jak wymienność pozycji i prostopadłe podania za linię obrony przeciwnika.

U zawodników wyraźnie widać symptomy bardzo dobrej formy, a w kategorii trampkarz tak wysoka dyspozycja oznacza przede wszystkim właściwe codzienne bodźce treningowe.

Worek z bramkami otworzył Maciek Marzec po podaniu Przemka Jamrozego i indywidualnej akcji w swoim stylu. Chwilę później ładną bramkę na 2:0 mocnym uderzeniem pod poprzeczkę sprzed pola karnego lewą nogą zdobył Wojtek Bogacz. Wyjątkowej urody była również bramka nr 3, zdobyta bardzo precyzyjnym strzałem lewą nogą przez Kubę Siekierskiego, po pięknej zespołowej akcji i kilku podaniach bez przyjęcia. Na koniec dwa gole zdobył zawodnik testowany w drużynie Cracovii. Obydwie w sytuacjach bardzo szczęśliwych, do pustej bramki, najpierw po podaniu Krystiana Drąga, a następnie dośrodkowaniu Przemka Jamrozego.

CRACOVIA 5 : 0 GÓRNIK WIELICZKA
bramki: Marzec, Bogacz, J.Siekierski, testowany x 2

Skład: B.Siekierski (BR) – Niżnik, Lachman, Gregoraszczuk, Biela – Bogacz – J.Siekierski, Jamrozy – Marzec, Paterek, Mikołajski oraz Drąg, Kawaler, Nowak, Zawadziński (BR), testowany I, testowany II