23231404_552661681744446_6421458230853990908_n

Wielki sukces rocznika 2005 !

Mimo iż od kilku lat rocznik 2005 w Cracovii był uważany za stracony, a na ten zespół patrzyło się z dystansem to w ostatnim czasie osiągnął znaczące sukcesy, które są efektem ponad rocznej pracy z tą drużyną Trenera Marcina Kępa, oraz Jego sztabu. Dużą rolę w tym procesie odegrał również kierownik drużyny,Daniel Grzybowski, oraz asystenci  Michał Kaczmaryk, oraz w mniejszym stopniu nowy asystent,  Piotr Skwarek.

Przez ostatnie półtorej roku, do zespołu dołączyło wielu utalentowanych zawodników, a Ci którzy pozostali poczynili znaczące postępy.  Ciężka praca, przemianowanie priorytetów pracy szkoleniowej z drużyną, przez I trenera, sprawiły iż na ten moment rocznik 2005 jest jednym z najlepszych w swoim regionie i z każdym kolejnym miesiącem to udowadnia. Obecnie podzielony jest na dwa zespoły, które występują w swoich rozgrywkach i mają osobne zajęcia treningowe. Do drużyny w ostatnim roku dołączyło ponad 30 zawodników!

W ostatnich dwóch tygodniach rocznik 2005 zdobył wicemistrzostwo I ligi krakowskiej, prezentując w rozgrywkach futbol techniczny, oparty na  wysokim posiadaniu piłki, oraz indywidualnych umiejętnościach poszczególnych graczy.  Jednak największym sukcesem dla tej drużyny, było dojście do finału Turnieju Eliminacyjnego PROF BUD 2017, który odbywał się w trzech miastach. Nasza drużyna wystartowała w Krośnie, gdzie na eliminacje przybyły czołowe zespoły ze śląska, małopolski, czy świętokrzyskiego. Pomimo iż nasza drużyna była skazywana na porażkę, potrafiła sprawić wielką sensację i pokazując swoją techniczną grę, awansowała do finału. W finale popularne pasy uległy AMPT Polska, czyli drużyny złożonej z zawodników z kilku województw. Mimo porażki, organizatorzy docenili drużyny, które awansowały do finałów i dzięki temu rocznik 2005 Cracovii rozegra turniej życia na największym sztucznym i zadaszonym obiekcie piłkarskim w Europie!

O kilka słów komentarza poproszony został Pan Trener Marcin Kępa.

Wszyscy w naszym roczniku bardzo cieszymy się z tego sukcesu, który osiągnęli Ci chłopcy. Pokazali wyszkolenie techniczne, pasję i waleczność. Od ponad roku, bardzo ciężko pracują aby zmienić złe nawyki, zanotować progres w wyszkoleniu indywidualnym, które dla mnie jest kluczowe. Przez ten czas przyszli do nas nowi zawodnicy, ale dla mnie ważne jest, że Ci co zostali, potrafili zrobić takie postępy. Udało się stworzyć fantastyczną atmosferę pracy, cieszę się że przez ostatnie 15 miesięcy mogliśmy zmierzyć się z drużynami z różnej części Europy, jak w na turnieju w Bułgarii z Red Star Belgrad, czy ostatnio z zespołem z Oslo. Teraz przyjdzie czas na wspaniałą przygodę i naukę, ponieważ w finałach w Gdańsku zagramy z drużyną Bayeru Leverkusen, czy West Ham United. Dla mnie najważniejszym aspektem, jest wyszkolenie techniczne, kreatywność i wyobraźnia poszczególnych zawodników. Wyniki schodzą na dalszy plan, ale kiedy odpowiednio się pracuje, to po pewnym czasie same przychodzą, przecież nikt nie będzie uczył dzieci przegrywać. Ten turniej pozwoli nam na kolejny krok w kierunku rozwoju zawodników. Miło było usłyszeć, że nasz zespół będzie czarnym koniem turnieju, w którym wezmą udział takie kluby jak Juventus, czy Everton.

Przypomnijmy, że drużyna Cracovii 2005 trafiła do grupy C, gdzie przyjdzie się Jej zmierzyć z:

Bayerem Leverkusen, Karpatami Lwów, West Ham United, Legią Warszawa, czy Lechią Gdańsk.

Turniej odbędzie się w dniach 1 – 3 grudnia w Gdańsku.

Poniżej link do ceremonii losowania grup w turnieju finałowym.

 

Przy okazji warto wspomnieć, że do rocznika 2005 trwa nadal nabór. Serdecznie zapraszamy !

Dyrektor sportowy AKADEMII MISTRÓW CRACOVIA KRZYSZTOF HAJDUK